Spotkanie na najwyższym szczeblu

Kiedy w 2021 roku pojawiłam się w fundacji, już jako pracownik, poinformowano mnie, że są plany aby ponownie zacząć pomagać wychowankom domów dziecka. Od razu spodobał mi się ten pomysł. Początkowo chcieliśmy pomagać poprzez zbiórkę funduszy na naszym portalu Zostań Aniołem. Ale w mojej głowie i sercu zaczął się rodzić pomysł aby pomoc dla wychowanków domów dziecka przybrała nieco inną formę. Zaczęłam od zbierania informacji na temat sytuacji usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej. Dostępne materiały jak i wcześniejsze doświadczenia fundacji, która przez wiele lat odwiedzała dzieci w domach dziecka, potwierdziły, że sytuacja tych młodych osób po opuszczeniu pieczy zastępczej jest bardzo ciężka. Pozostawieni bez wsparcia rodziny, napotykają szereg problemów. Pomoc na tym etapie jest kluczowa aby zabezpieczyć tych młodych ludzi przed bezdomnością, popadnięciem w nałogi, powrotem do dysfunkcyjnego środowiska i wieloma innymi zagrożeniami.

W 2022 roku podjęliśmy pewne konkretne kroki żeby zrealizować ten projekt. Parę sukcesów, parę porażek.. Nakręciliśmy krótki filmik promujący projekt, wspólnie z przyjaciółmi z Ukrainy, którzy w Ukrainie realizują projekt dla wychowanków domów dziecka- Lighthouse, zorganizowaliśmy szkolenie dla wolontariuszy. Mogliśmy skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Złożyliśmy kilka wniosków o dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta, zorganizowaliśmy spotkanie dla wychowanków domu dziecka, zainteresowanych udziałem w Projekcie. Sporo zważywszy, że w zeszłym roku wybuchła wojna w Ukrainie i większość naszej uwagi i czasu skupiła się na pomocy uchodźcom z Ukrainy.

„Drzwi stoją przed nami otworem..”

Mam przekonanie, że ten rok jest czasem aby intensywnie wznowić działania. Złożyłam kolejny wniosek o dofinansowanie. Mam nadzieję, że tym razem otrzymamy środki. Planujemy kolejne kroki- rekrutacja, promocja, rozmowy w domach dziecka, kościołach. Stąd moje dzisiejsze spotkanie z Anetą, która od początku wspiera mnie i ten projekt, pomaga w organizacji, doradza, wyraziła wolę bycia mentorem dla przyszłego uczestnika. Jestem podekscytowana, szczęśliwa i ciekawa co Pan Bóg będzie czynił.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *