Fundacja „Bread of Life”

Misją fundacji „Bread of Life” jest pomaganie, wspieranie oraz aktywizowanie osób, które z różnych powodów znajdują się na marginesie życia społecznego. Zorganizowaliśmy się głównie po to aby przywracać ludziom nadzieję, tam gdzie pozostał jej mały płomień, a wiara w rozwiązanie problemu spadła do minimum. Cała nasza praca oparta jest o etykę chrześcijańską, a inspiracją do pomocy stał się wers z Ew. Jana 6:35: „Ja Jestem Chlebem Żywota” („I am the Bread of Life”).

Zaczęliśmy pomagać bezdomnym i potrzebującym już w 2001 roku, sama Fundacja została zarejestrowana w 2006 roku, i jako organizacja pożytku publicznego (OPP) w 2009 roku. Do tej pory udało się pomóc wielu tysiącom ludzi w różny sposób i zebrać na rzecz podopiecznych kilka milionów złotych. Aktualnie działamy na terenie Poznania, Kalisza, Pleszewa i Długiej Gośliny, mając w planach rozszerzenie działalności na inne miasta, a także poza granicami Polski- w USA, Pakistanie, Mołdawii oraz na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Fundacja Bread of Life aktualnie skupia się na dwóch głównych projektach. Na dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, których liczba od 2020 roku wzrosła pięciokrotnie oraz na zbiórkach funduszy na rzecz osób zmagających się z ciężkimi i przewlekłymi chorobami oraz będących w trudnej sytuacji życiowej, w tym młodzieży opuszczającej domy dziecka i rodziny zastępcze. Poza tym organizuje różnorodne projekty.

Chęć niesienia pomocy i aktywizacji innych sprawia, że ​​organizacja może systematycznie rozszerzać swoją działalność, zwłaszcza dzięki nowym wolontariuszom w nowych lokalizacjach.

Jeśli masz potrzebę pomagania innym, dysponujesz wolnym czasem oraz bliska Twojemu sercu jest idea przyświecająca pracy fundacji Bread of Life, zachęcamy do współpracy jako wolontariusz.

Więcej informacji na stronie: http://breadoflife.pl/.